Oferta turystyczna

Muzyka i historia

Wspierania Kultury – Klasztor Altfriedland (Kulturförderverein Kloster Altfriedland e.V.) oraz Stowarzyszenie Kościoła Klasztornego Altfriedland (Förderverein Klosterkirche Altfriedland). Więcej informacji oraz aktualne terminy znajdą Państwo na stronach internetowych stowarzyszeń.

Stowarzyszenie Długi Dom Altfriedland (Langes Haus Altfriedland) zajmuje się ponadto organizacją klasztornych festiwali, festiwali ryb oraz innych imprez kulturalnych.

Położony w pobliżu zamek Neuhardenberg został mianowany centrum kulturalnym regionu, ma tu swoją siedzibę Stowarzyszenie Zamku Neuhardenberg (Stiftung Schloss Neuhardenberg). W tej malowniczej okolicy, w budynkach i ogrodach wybudowanych w stylu klasycznym, odbywają się koncerty, spektakle teatralne oraz konferencje. Przy organizacji imprez kładzie się nacisk na aspekt międzynarodowy oraz otwarcie na Europę Wschodnią.

Jazda na rowerze w Kotlinie Freienwaldzkiej

W okolicy klasztoru przebiega wiele tras rowerowych.

Dla miłośników jazdy na rowerze gmina Neuhardenberg posiada atrakcyjną ofertę: w informacji turystycznej miasta można wypożyczyć rowery elektryczne, które są częścią projektu „Słońce na kółkach” (Sonne auf Rädern). Także ci mniej wprawni rowerzyści, przy niewielkim zużyciu własnej energii, mogą więc podziwiać przyrodę w okolicach Altfriedland i Neuhardenberg, a możliwe do pokonania odległości są znacznie większe. Zwiedzić można na przykład historyczne miejscowości: Seelow, Wriezen, Lebus, uzdrowisko Bad Freiwalde lub Bukow – jedyne w Brandenburgii uzdrowisko stosujące metodę Kneippa.

Buckow stanowi ponadto centrum Parku Przyrody Szwajcarii Marchijskiej. Powierzchnia rezerwatu wynosi około 205 km kwadratowych i jest poprzecinana szlakami pieszymi o długości 150 kilometrów oraz europejską drogą rowerową R1. Krajobraz charakteryzują łagodne wzgórza i gęste lasy. Prawie cały obszar parku znajduje się na terenie europejskiego rezerwatu ptaków.

Zakwaterowanie

Gmina Neuhardenberg oferuje odwiedzającym klasztor Altfriedland liczne możliwości zakwaterowania. Apartamenty, pensjonaty oraz hotele są do Państwa dyspozycji, a wśród nich hotel Schloss Hardenberg znajdujący się na terenie przyzamkowego parku.

Oferta gastronomiczna

Posiłki oferowane są przez restauracje hotelowe oraz domy gościnne w najbliższym otoczeniu.
Tuż obok klasztoru znajduje się restauracja Klosterschänke in Altfriedland. Do przygotowywania potraw wykorzystywane są regionalne produkty. Świeżymi rybami i herbatami przygotowanymi z ręcznie zbieranych ziół można delektować się przy jednoczesnym podziwianiu widoku jeziora oraz ruin dawnego opactwa cystersów.
Godziny otwarcia:

poniedziałek, wtorek: nieczynne
środa, czwartek: 11:30 - 20:00

piątek, sobota: 11:30 - 21:00
niedziela: 11:30 - 20:00

Umówienie terminów jest możliwe w każdej chwili.

Telefon:[+49 (0) 33476 189846 / +49 (0) 152 5859 4183