IV zebranie członków sieci

Zebrania członków Polsko-Niemieckiej Sieci Klasztorów

Członkowie Polsko-Niemieckiej Sieci Klasztorów spotykają się dwa razy w roku w jednym z klasztorów.

IV zebranie odbyło się 22.11.2012 roku w dawnym klasztorze cysterek Cedyni.

Rezultaty

W zebraniu wzięło udział 25 przedstawicieli organizacji członkowskich, a także reprezentanci instytucji zainteresowanych nawiązaniem współpracy, między innymi delegaci dawnego klasztoru w Lehnin, dawnego klasztor Schulpforta w Saksonii-Anhalt oraz Urzędu Miasta i Gminy Myślibórz.

Po przedstawieniu nowych partnerów był czas na podsumowanie wrześniowego I Sympozjum Klosterland oraz dyskusje na temat celów sieci i przyszłej formy współpracy. Stało się jasne, że istnieje ogromna potrzeba podjęcia szczegółowych rozmów, jednakże wszyscy partnerzy są zgodni co do tego, że chcą pozostać członkami sieci i wspólnie promować się pod marką KLOSTERLAND.

Najważniejsze zadanie, jakie stoi przed Polsko-Niemiecką Siecią Klasztorów w ciągu najbliższych tygodni i miesięcy, to znalezienie odpowiedniej formy organizacyjno-prawnej, a także podział zadań i obowiązków między partnerami a zespołem projektowym. Cel to wypracowanie odpowiednich struktur, zapewniających przetrwanie sieci po zakończeniu okresu wsparcia finansowego ze strony obecnie sponsorujących projekt Kas Oszczędnościowych (Sparkassen) i Wschodnioniemieckiego Związku Kas Oszczędnościowych (Ostdeutscher Sparkassenverband).

Można jednak optymistycznie patrzeć w przyszłość – KLOSTERLAND ma ogromny potencjał i będzie się nadal rozwijać, stając się rozpoznawalną, ponadregionalną marką w branży turystyki kulturowej po obu stronach Odry.

Ten element nadal używa starego formatu Contao 2 SRC. Czy zaktualizowałeś bazę danych?